اعزام دانشجوتحصیل در اوکراین

تحصیل پزشکی در گرجستان – تحصیل دندانپزشکی در گرجستان – تحصیل در گرجستان

این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروزرسانی میباشد..

توجه : بر اساس لیست وزارت بهداشت تحصیل پزشکی در گرجستان و تحصیل دندانپزشکی در گرجستان تایید نمیباشند!!

مقدمه :

البته هرچند طبق اعلام لیست رسمی وزارت بهداشت دانشگاه های کشور گرجستان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی از تایید خارج شدند اما به دلیل هزینه های بسیار پایین در کنار رتبه های جهانی دانشگاهای اوکراین و داشتن مقبولیت بالا در کشور های اروپایی باعث شده متقاضیان بسیار زیادی در صف ورود قرار گیرند.
متقاضیان میتوانند نسبت به اخذ پذیرش از این دانشگاها اقدام و مدارک تحصیلی خود را جهت ترجمه و انجام تاییدیه های اولیه به موسسه گاما ارسال نمایند.

 

دانشگاه جورجیا

دانشگاه گرجستان (جورجیا) یکی از موسسات آموزشی خصوصی  در شهر تفلیس گرجستان می باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است… این دانشگاه نزدیک به ۱۲ متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانشجو و یک مدرس (مربی یا استاد) برای هر ۱۰ نفر دانشجو داشته و دارای نرخ ۹۰% اشتغال پس از فراغت از تحصیل می باشد که با توجه به اقتصاد غیر صنعتی گرجستان دستاورد فوق العاده ای محسوب می شود.

هزینه  دکترای حرفه ای در جورجیا:
دندانپزشکی ۴۸۰۰ دلار Dentistry (پنج ساله)

پزشکی عمومی ۵۵۰۰ دلار . (شش سال)

هزینه دوره های لیسانس در جورجیا:
زبان شناسی ۳۰۰۰ $ سالیانه
مدیریت، اقتصاد، حسابداری ۴۰۰۰ $
پرستاری ۳۵۰۰ دلار
داروسازی ۴۰۰۰ $
مهندسی الکترونیک، IT ، کامپیوتر، عمران و مکانیک ۴۰۰۰ دلار

هزینه دوره های فوق لیسانس در جورجیا:

فوق_لیسانس :  ۴۰۰۰ دلار
مدیریت اجرایی:  ۴۰۰۰ دلار
مدیریت آموزشی:  ۴۰۰۰ دلار
حقوق تجارت بین الملل:  ۴۰۰۰ دلار

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس  – Tbilisi State Medical University :

این دانشگاه با داشتن بیش از 6000 نفر دانشجوی بومی و خارجی جزو مهمترین دانشگاه پزشکی گرجستان و منطقه قفقاز محسوب می شود . این دانشگاه در خیابان واژاپشاولا که یکی از خیابان های اصلی و مهم تفلیس محسوب می شود واقع گردیده است.بیش از نیمی از دانشجویان دانشکده پزشکی گرجستان و شهر تفلیس را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی میباشد

این دانشگاه دوره های پزشکی عمومی (6 ساله) دندانپزشکی (5 ساله) لیسانس داروسازی (4 ساله) پرستاری (4 ساله ) ارایه میدهد. البته علاوه بر پزشکی عمومی مرسوم پزشکی با استانداردهای کشور امریکا نیز ارایه میشود.

اعتبار مدارک

مدارک تحصیلی دانشگاه های گرجستان اخیرا در وزارت علوم ایران مورد تایید قرار گرفته است (برای رشته های غیرپزشکی) ولی بهرحال مهمترین مزیت دانشگاه های گرجستان مدرک مورد تایید برای دانشگاههای کشورهای تراز اول اروپا می باشد. اخذ گواهینامه های استاندارد کیفی انگلیس، آلمان، اسکاندیناوی و ایالات متحده و سیستم یکپارچه مبتنی بر فن آوری اطلاعات و سختگیری در منابع و مقالات علمی از جمله موارد ضمانت این کیفیت می باشند.

امنیت

کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا بوده و پلیس و سیستم سیاسی سالم و شفافی دارد.

کار دانشجویی

همراه با کارت اقامت تحصیلی اجازه کار نیز به متقاضیان داده می شود.

پیش نیاز

بسته به رشته های مختلف پیشنیاز های متفاوتی مورد نیاز است.مثلا برای پزشکی داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی بوده و معدل هر کدام از مقاطغع نباید کمتر از 14 باشد.در مورد سایر رشته ها ی فنی مهندسی و رشته های علوم انسانی داشتن دیپلم کفایت میکند.

زبان

تدریس در گرجستان به هردو زبان انگلیسی و گرجی امکان پذیر است. البته زبان تحصیل بسته به رشته بوده و در همه رشته ها تدریس انگلیسی وجود ندارد.

با ورود متقاضی به دانشگاه در ابتدا از وی مصاحبه ای جهت تعیین سطح زبان صورت میپذیرد و درصورتی سطح متقاضی از حد لازم کمتر باشد باید در دوره ای 6 الی 9 ماهه به تقویت زبان پرداخته و سپس وارد کورس اصلی دانشگاه شود

پذیرش در گرجستان  بدون نیاز به مدرک آیلتس و تافل میباشد

هزینه ها
هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان ، نسبت به کل اروپا پایین و مقرون به صرفه می باشد. ملک برای خرید و اجاره از تهران ارزانتر و قیمتهای غذا و خورد و خوراک از تمام اروپا مناسب تر میباشد.

خوابگاه + هزینه ماهیانه  : 250 دلار

در ضمن امکان استفاده از اینترنت نامحدود و کتابخانه و لابراتوار و نظایر آنها (همگی رایگان) فراهم شده است.

 

 

تماس بگیرید:

 

07136292429

07136476676
۰۹۱۷۸۸۸۵۰۸۰
۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۶
۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۵

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن