تحصیل پزشکی در روسیه تحصیل دندانپزشکی داروسازی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه تحصیل دندانپزشکی داروسازی در روسیه

این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروز رسانی میباشد..


مقدمه:

دانشگاه های واجد شرایط تحصیل در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی  روسیه بر اساس آخرین لیست منتشر شده از طرف وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران (لیست 2018-2019):
1-دانشگاه لومونوسوف
2-دانشگاه نووسیبرسک (مشاهده مقاله کامل)
3-دانشگاه پاولوف در سنت پطرزبورگ (مشاهده مقاله کامل)
4-دانشگاه سچینوا (مشاهده مقاله کامل)
5-دانشگاه  سماچکو (مشاهده مقاله کامل)

6-دانشگاه فیدروف

با توجه به لیست جدید وزارت بهداشت (اطلاعیه 14اسفند 96 را بخوانید)  داشتن تسلط به زبان روسی  جهت ورود به پزشکی روسیه الزامیست در نتیجه موسسه گاما برای اولین بار در ایران دوره پادفک پزشکی شامل زبان روسی به همراه دروس زیست و شیمی را با کمک اساتید روس در شهرهای شیراز و تهران ارایه میدهد.اطلاعات بیشتر دوره پادفک 

در ادامه مقاله به تفصیل درمورد این دانشگاه ها و شرایط ورود به ان توضیحات ارایه خواهد شد

دوره پادفک چیست؟

اطلاعیه 5 اردیبهشت 97 (ورود به پزشکی و دندانپزشکی سچینوا بدون نیاز به مدرک پادفک ..فقط با دانش زبان روسی)

با هماهنگی های انجام شده بین نماینده مجوزدار و رسمی وزارت علوم (آرین سیستم مانا) و  دانشگاه سچینوا مسکو آزمون ورود به کورس اصلی (جهت تحصیل پزشکی )  این دانشگاه به زبان روسی در ایران برگزار خواهد شد. شرکت در این آزمون نیازی به داشتن مدرک زبان و یا مدرک پادفک نداشته و صرفا داشتن دانش  زبان روسی کفایت میکند.

متقاضیانی که در هر کدام از دانشگاهای غیر تایید در حال تحصیل میباشند و به زبان روسی تسلط کافی دارند میتوانند در آزمون ورودی شرکت نموده و تا شهریور ماه وارد کورس اصلی در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی شوند.

تاریخ آزمون جهت ورودی شهریور ماه بزودی اعلام خواهد شد.
ضمنا متقاضیان که تسلط به زبان روسی ندارند میتوانند در کلاس های پادفک گاما در شهرهای تهران و شیراز شرکت کنند

لطفا تماس بگیرید

07136476676

 

اطلاعیه 1 اردیبهشت ماه 97 ( ظرفیت مازاد دانشگاه پاولوف سنت پطرزبورگ)

با رایزنی های انجام شده با دانشگاه پاولوف تعداد 20 صندلی کالج پزشکی  بصورت انحصاری در اختیار موسسات مجاز ایرانی قرار گرفت.
لازم به ذکر است برای استفاده از این ظرفیت ها میبایست معدل متقاضی حتما بالای 16 بوده و مدارک خود را سریعا جهت ترجمه و تاییدیه های دادگستری جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد.
این دوره در قالب یک پکیج به ارزش 6 هزار دلار ارایه میشود که شامل تمام هزینه ها ی شهریه کالج ، خوابگاه و لیدر خواهد بود

 

اطلاعیه 16 فروردین 97 (برگزاری دوره پادفک در ایران)

یکی از مشکلات اساسی افراد حاضر در کشور روسیه که متقاضی ورود به کورس اصلی رشته های پزشکی و دندانپزشکی میباشند  عدم تسلط به زبان روسی بوده به گونه ای که فرد در امتحان پادفک شرکت نموده و مردود میشود. یعنی تمام تلاش ها و هزینه های  یکساله وی به هدر خواهد رفت.
متاسفانه برخی موسسات نیز در بروز این مشکل مقصر بوده و راهنمایی لازم را به متقاضیان نمیدهند و به گونه ای اطلاعات را نمایش میدهند که به نظر برسد با ورود به دوره پادفک فرد مطمعنا وارد دوره اصلی پزشکی خواهد شد در صورتی که اینگونه نیست و ازمون ورودی پادفک تعیین کننده خواهد بود.
پس یادگیری زبان روسی از الزامات ورود به کورس اصلی پزشکی و دندانپزشکی خواهد بود.
در این راستا موسسه گاما برای اولین بار در ایران دوره آموزش پادفک به زبان روسی و با بهره گیری از اساتید روس را برگزار خواهد کرد. این دوره شامل زبان به همراه دروس زیست و شیمی میباشد و در مدت 3 ماه و با هزینه ای بسیار کم در مقایسه با روسیه ورود شما به کورس اصلی را تضمین خواهد نمود.

اطلاعیه 14 اسفند ماه 96 (تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه از تایید خارج شد!!!)

  •    در خصوص دانشگاههای مورد تائید در کشور روسیه برای افرادی که از سال تحصیلی 2019-2018 آغاز به تحصیل می نمایند صرفاً دوره هایی که به زبان روسی برگزار  می شوند مورد تائید می باشند.(حتما قبل از سفر به روسیه در دوره های زبان روسی شرکت کنید)
  •    موسسه گاما تنها مجموعه آموزشگاهی کشور بوده که دوره پادفک پزشکی شامل آموزش زبان روسی به همراه زیست شناسی روسی و شیمی روسی را ارایه میدهد.این دوره فقط در شهر شیراز برگزار شده و اساتید آن روس هستند.(مشاهده جزییات پادفک پزشکی در ایران..)
    توجه : برای متقاضیان عزیزی که از سایر شهر های و استانها قصد شرکت در دوره های پادفک روسی را دارند خوابگاهایی نزدیک به مجموعه اموزشی گاما در نظر گرفته شده است.
  • در مورد دانشگاههایی که در لیست 2018-2017 بوده ولیکن در لیست سال 2019-2018 قرار نگرفته اند، در صورتیکه افرادی با اخذ ویزای دانشجویی در سال جاری مشغول طی دوره آمادگی که جزو شرایط ورود به دوره اصلی در آن دانشگاه و یا دانشگاههای آن کشور می باشد (ازقبیل دوره پادفک یا Preparation  و یاFoundation و…) بوده اند و قصد ورود به دوره اصلی رشته تحصیلی در سال 2019-2018 را دارند توصیه می شود در وهله اول در دانشگاههای اعلام شده در لیست 2019-2018 تحصیل خود را شروع نمایند ولیکن در صورت عدم امکان اخذ پذیرش از این دانشگاهها می توانند تحصیل خود را در همان دانشگاه صرفا در سال تحصیلی 2019-2018 آغاز نمایند.
  •    دانشگاههای اعلام شده صرفا در کشور اصلی مورد تائید بوده و شعب آن در سایر کشورها مورد تائید نمی باشد.

هشدار!!
با افزایش تقاضا برای تحصیل پزشکی در روسیه زمینه کلاهبرداری های گسترده نیز ایجاد شده است..در صورت تمایل برای تحصیل در روسیه فقط و فقط پذیرش را از طریق موسسات مجاز اعلام شده توسط وزارت علوم دریافت نمایید و به هیچ عنوان برای صرفه جویی چند صد دلار خود و اینده تان  را درگیر اافراد فاقد صلاحیت و سودجو نکنید.
از خوشنام ترین موسسات مجاز وزارت علوم میتوان به موسسه آرین سیستم مانا در تهران اشاره نمود

1-دانشگاه نووسیبرسک


دانشگاه نووسیبرسک بر اساس رتبه بندی QS در رتبه 291 جهان قرار گرفته و از معتبرترین دانشگاه های کشور روسیه محسوب میشود.

موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو در این مسیر ۳ ساعت و نیم طول خواهد کشید.
البته لازم به ذکر است که فقط رشته پزشکی در این دانشگاه  ارائه شده  و فاقد  رشته های دندانپزشکی و داروسازیست.

** رشته پزشکی به هر دوزبان روسی و انگلیسی ارایه میشود.

**برای تحصیل به زبان انگلیسی  متقاضی میباست در آزمون ورودی شرکت نماید (شیمی و زیست به زبان انگلیسی) و جهت تحصیل به زبان روسی گذراندن پادفک الزامیست
هزینه های تحصیل پزشکی در نووسیبرسک :

شهریه دوره پادفک : 4500 دلار در سال

شهریه دوره پزشکی : 6500 دلار در سال

هزینه ماهیانه زندگی : ۴۰۰ دلار

هزینه خوابگاه در ماه:40 دلار

مشاهده اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه نووسیبرسک…

 

2-دانشگاه پاولوف سنت پطرزبورگ


ظرفیت پادفك دانشگاه (كالج):

كالج دانشگاه پاولوف يكي از بهترين و با كيفيت ترين كالج هاي كشور روسيه ميباشد
ظرفيت كالج دانشگاه محدود به ۱۰۰ نفر ظرفیت عادی و ۲۰ نفر بورس ميباشد و به همين جهت سریعا تكميل ميشود.

ظرفیت دانشگاه به زبان روسی:

ظرفیت دانشگاه پاولوف در رشته های مختلف به زبان روسی به دو  گروه تقسیم میشود

۱-ظرفیت عادی : برای پزشکی ۵۳ نفر و  دانپزشکی ۳۲ نفر

۲-ظرفیت بورس( تحصیل رایگان) : برای پزشکی ۲۵ نفر و ۷ نفر دندانپزشکی . لازم به ذکر است دریافت این ظرفیت وابسته به سوابق تحصیلی فرد و معدل دیپلم، سطح زبان و سطح علمی در دوره کالج به متقاضیان اعطا میگردد.

ظرفیت دانشگاه به زبان انگلیسی:

پزشکی : ۳۰نفر

خوابگاه دانشگاه:

خوابگاه در بهترين موقعيت نسبت به دانشگاه قرار دارد و از لحاظ امكاناتي وامنيتي نيز در سطح بالايي ميباشد .مسافت خوابگاه تا دانشگاه چند قدم بيشتر نميباشد.

هزينه هاي تحصیل پزشکی دندانپزشکی دانشگاه پاولوف :

توجه : این اعداد و رقم ها مربوط به پذیرش قبلی بوده و ممکن است برای سال تحصیلی جدیدی رشدی ۲۰ درصدی داشته باشد
پزشكي به زبان روسي سالانه: ٥٣٠٠ دلار
پزشكي به زبان انگليسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار
دندان به زبان روسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار
هزينه پادفك سالانه: ٢٥٠٠ دلار
هزينه خوابگاه سالانه: ١٠٠٠ دلار
هزينه بيمه سالانه: ٢٠٠ دلار

ادامه مطلب پاولوف..

 

3-دانشگاه سماچکو


سماشکو دانشگاه تخصصى دندانپزشکى است,میتوان گفت با تحصیل در این دانشگاه  بهترین دانشگاه را براى تحصیل دندان پزشکى در روسیه انتخاب کرده اید،درعین حال که شهریه بالایى پرداخت نمى کنید خصوصا در مورد پادفک این دانشگاه که بسیار ارزان ودر عین حال از لحاظ اموزشى بسیار سطح اموزشى خوبى داره.

زبان:  هر دو دوره کالج و کورس اصلی به زبان های انگلیسی و روسی ارایه میشود

هزینه کالج: شهریه دوره پادفک سماشکو ۴۰۰۰ دلار

هزینه دانشگاه :   شهریه دندانپزشکى سماشكو ۸۵۰۰ دلار

توجه :در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی دروس به زبان روسی , ارائه میشود از دانشگاه هاى سخت گیر در طول تحصیل
بوده  به این صورت که فارغ التحصیلان این رشته همگى دندان پزشکان کار کشته اى خواهند بود.

خوابگاه دانشگاه:

شامل سه ساختمان خوابگاه ميباشد، و از لحاظ امكانات داراي سطح بالايي قرار دارد

مسافت خوابگاها تا دانشگاه بيش تر از ٣٠ دقيقه نميباشد.
قيمت خوابگاه ماهانه: ۵۰ دلار ميباشد

ادامه مطلب سماچکو…

بخش دوم : اطلاعات کلی تحصیل در روسیه


*مدرک زبان:
جهت تحصیل در کشور روسیه بطور کلی نیازی به داشتن مدرک زبان نمیباشد ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله  را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به  آموزش زبان روسی میپردازند.
تبصره : البته فقط دانشگاه کازان کورس انگلیسی خود را با پیش شرط مدرک زبان ایلتس 6 ارایه میدهد

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی در دانشگاه های روسیه  امکانپذیر بوده هرچند بر اساس برداشت های آموزشی کیفیت تحصیل به زبان روسی بالاتر از تحصیل در دانشکده های انگلیسی زبان میباشد.

*دوره پادفک (کالج یکساله): 
دوره یک ساله قبل از ورود به رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی در کشورهای روس زبان که شامل آموزش  درس های زیست و شیمی به زبان روسی میباشد. دریافت اطلاعات بیشتر

*ارزشیابی مدرک در ایران:

 دانشگاه های روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران مشروط بوده و داشتن حداقل  معدل های  دیپلم و پیش دانشگاهی  تعریف شده در وزارت بهداشت  جهت ارزشیابی تحصیلی مدرک فارغ التحصیلان الزامیست.

*ویزای روسیه:

روابط سیاسی بسیار خوب میان ایران و روسیه ، موضوع اخذ ویزا که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه پذیرش تحصیلی میباشد را بسیار ساده نموده.تا جایی که بحث ویزای روسیه برای ایرانیان در حال برداشته شدن میباشد.

 

 

توجه!!

موسسه گاما( دپارتمان روسی جنوب) برای اولین بار در ایران دوره پادفک پزشکی شامل زبان روسی به همراه دروس زیست و شیمی را ارایه میدهد


برای ثبت نام پادفک و اطلاعات پذیرش

تماس بگیرید:
تهران

02188719759
شیراز

07136292429

07136476676
۰۹۱۷۸۸۸۵۰۸۰
۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۶
۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۵

 

 

 

زینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه تحصیل رایگان در روسیه شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه موسسه اعزام دانشجو به روسیه تحصیل در روسیه خامنه ای دانشگاه های روسیه دانشگاه دوستی ملل روسیه هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس هزینه تحصیل در مسکو  تحصیل رایگان در روسیه   انستيتو دندانپزشكي مسكو   دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ  موسسه اعزام دانشجو به روسیه   هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس   شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه

بستن